Zainteresowała Cię nasza oferta?
Masz dodatkowe pytania? Chcesz, aby nasi doradcy przygotowali dla Ciebie indywidualną propozycję?
Zestawy pompowe
Produkujemy i montujemy, a także sprzedajemy do samodzielnego montażu zestawy pompowe.
Zestawy hydroforowe są powszechnie stosowane zarówno w stacjach uzdatniania wody, jak i w zakładach przemysłowych. Ich podstawowym zadaniem jest utrzymanie zadanego ciśnienia w sieci wodociągowej niezależnie od wielkości rozbioru (przepływu) wody. Zestawy hydroforowe projektujemy zgodnie z wymaganiami i preferencjami odbiorców. W produkcji stosujemy pompy w układzie poziomym lub pionowym.
Orurowanie zestawów hydroforowych wykonujemy ze stali nierdzewnej 304L/316L metodą spawania TIG w osłonie argonu na zautomatyzowanym stanowisku spawalniczym. Króćce przyłączeniowe pomp oraz pozostałej armatury wykonywane są tzw. metodą „wyciąganych szyjek”. Metoda ta znacznie zmniejsza opory wewnętrzne tłoczonego medium, a także minimalizuje zawirowania wewnątrz kolektora, co w wybranych aplikacjach pozwala na montaż przepływomierza bezpośrednio za pompą.
Urządzenia wyposażone są w układy sterowania ze sterownikami dedykowanymi lub swobodnie programowanymi. Dodatkowo istnieje możliwość zdalnego monitorowania, obsługi zestawu poprzez stronę internetową lub dostosowania do współpracy z już istniejącym systemem nadzoru.
Stacje redukcji ciśnienia stosuje się na sieciach wodociągowych w celu utrzymania zadanego ciśnienia wody w miejscach, gdzie ze względu na ukształtowanie terenu występuje konieczność jego zredukowania. Głównym urządzeniem stacji jest automatyczny zawór redukcji ciśnienia. Zazwyczaj redukcja osiąga poziom około 2 bar z jednoczesnym zachowaniem niezmienionej wydajności przepływowej wodociągu.
Stacja jest zbudowana w monolitycznej żelbetowej studni montowanej w całości, co zabezpiecza urządzenia przez zalaniem wodami gruntowymi. Studnia osadzona jest w gruncie bezpośrednio na rurociągu. Oprócz zaworu redukcji ciśnienia w stacji montowane są przepustnice międzykołnierzowe z kompensatorem, pozwalające na bezprzerwową wymianę urządzeń. Zawór wyposażony jest w bypass oraz króćce z przyłączami strażackimi umożliwiające zachlorowanie danego odcinka wodociągu lub jego wypłukanie. Stacja redukcji ciśnienia nie wymaga zasilania elektrycznego. Zawór redukcyjny działa samoczynnie w oparciu o sprężynę regulacyjną.
Stacje podnoszenia ciśnienia stosuje się na sieciach wodociągowych w miejscach, w których ze względu na ukształtowanie terenu konieczne jest podniesienie ciśnienia, a także tam, gdzie okresowo gwałtownie rośnie zużycie wody generowane przez odbiorców sezonowych, np. podlewanie upraw ogrodniczych, utrzymanie stawów rybnych. Zestaw hydroforowy podnoszący ciśnienie zabudowany jest wewnątrz monolitycznej żelbetowej komory i wyposażony w niezbędną armaturę kontrolno-pomiarową oraz pełną automatykę sterującą. W tego typu aplikacjach konieczne jest doprowadzenie zasilania elektrycznego. Stacje podnoszenia ciśnienia w zależności od warunków występują w wersji podziemnej lub naziemnej (np. w kontenerze).