Zainteresowała Cię nasza oferta?
Masz dodatkowe pytania? Chcesz, aby nasi doradcy przygotowali dla Ciebie indywidualną propozycję?
HYBRYDOWE WĘZŁY CIEPLNE
Węzły hybrydowe przyszłością ciepłownictwa.
Połączenie kompaktowych węzłów cieplnych typu MET oraz MET-BOX z pompą ciepła zasilaną instalacjami fotowoltaicznymi to krok w kierunku transformacji ciepłownictwa w myśl idei zielonego ładu i neutralności klimatycznej. Rozwiązania hybrydowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie priorytetem staje się zwiększanie udziału produkcji ciepła z OZE.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku firma Metrolog oferuje rozwiązania, które łączą dostawy energii cieplnej do odbiorców na potrzeby CO, WENTYLACJI i CWU ze źródeł tradycyjnych oraz źródeł niekonwencjonalnych, takich jak pompy ciepła.
Węzły hybrydowe nadają się znakomicie dla potrzeb budownictwa wielorodzinnego. Indywidualna konfiguracja i dobór urządzeń gwarantuje dopasowanie i zaspokojenie potrzeb przyszłych użytkowników zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych.
Węzły hybrydowe składają się z kombinacji węzłów cieplnych typu MET albo MET-BOX, zbiorników buforowych po stronie przygotowania wody grzewczej, zasobników lub pojemnościowych podgrzewaczy po stronie przygotowania ciepłej wody użytkowej, pompy ciepła powietrze-woda lub woda-woda oraz paneli fotowoltaicznych do napędu sprężarki pompy ciepła.
Zakres mocy oferowanych węzłów hybrydowych rozpoczyna się już od 30 kW i może być dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.
Dodatkowo na życzenie klienta firma Metrolog dostarcza elementy modułu przyłączeniowego do samodzielnego montażu w pomieszczeniu. Elementy modułu przyłączeniowego są każdorazowo indywidualnie konfigurowane według wymagań lokalnego dostawcy ciepła.
Możliwość dowolnej konfiguracji węzła hybrydowego pozwala uzyskać w zależności od potrzeb zarówno węzeł jednofunkcyjny CWU jak i węzeł dwufunkcyjny CO + CWU, a także dostosować go do potrzeb danego budynku, np. funkcja CO + WENT + CWU.
Węzły hybrydowe wyposażone są w kompletną instalację elektryczną wraz z rozdzielnicą zasilająco-sterowniczą na potrzeby automatycznej regulacji. W rozdzielnicy zabudowany jest regulator pogodowy oraz zabezpieczenia obwodów odbiorczych. Rozdzielnica przygotowana jest do obsługi dodatkowych modułów rozdzielaczy oraz ładowania zasobników CWU. Sterowanie pracą pompy ciepła może odbywać się ze zintegrowanego z pompą regulatora lub niezależnej rozdzielnicy zasilająco-sterowniczej. Istnieje możliwość zastosowania dowolnych dedykowanych regulatorów dostosowanych do wymagań klienta.